Коротко про гормони
Що таке ендокринна система? Ендокринна система - це мережа залоз у вашому організмі, яка виробляє гормони, які допомагають клітинам спілкуватися між собою. Гормони контролюють ваш настрій, ріст і розвиток, метаболізм, органи та розмноження. Вони відповідають майже за кожну клітину, орган і функцію у вашому організмі.

Гіпоталамус. Цей орган з'єднує вашу ендокринну систему з вашою нервовою системою. Його головна функція - повідомити ваш гіпофіз про те, що необхідно збільшити або зменшити продукцію гормонів
Гіпофіз- головна залоза вашої ендокринної системи. Він використовує інформацію, яку отримує від вашого мозку, щоб повідомити іншим залозам у вашому тілі, що робити. Він виробляє багато важливих гормонів, включаючи гормон росту
пролактин, який допомагає мамам, що годують, продукувати молоко;
лютеїнізуючий гормон, який управляє естрогеном у жінок та тестостероном учоловіків.
Шишкоподібна залоза. Продукує хімічну речовину під назвою мелатонін, яка допомагає вашому організму підготуватися до сну.

Щитоподібна залоза. Виробляє гормони, які контролюють ваш обмін речовин. Якщо ця залоза виробляє недостатню кількість гормонів (гіпотиреоз), все в організмі відбувається повільніше. Серцевий ритм, робота кишківника сповільнюється. Ви можете набрати вагу. Якщо продукується занадто багато гормонів (гіпертиреоз), все прискорюється. Ваше серце часто б'ється. Може виникати діарея і ви можете схуднути, не намагаючись.
Прищитоподібні залози. Це чотири маленьких залози позаду щитоподібної залози. Вони відіграють важливу роль у здоров'ї кісток. Залози контролюють рівень кальцію та фосфору.

Наднирники. Найбільш відомі тим, що виробляють гормон адреналін (епінефрин). Ці дві залози виробляють гормони кортикостероїди. Ці гормони впливають на ваш метаболізм і сексуальну функцію. Підшлункова залоза. Цей орган є частиною вашої травної та ендокринної систем. Вона продукує гормони інсулін і глюкагон. Вони гарантують, що ви маєте потрібну кількість глюкози в крові та клітинах. Якщо вона не виробляє достатню кількість інсуліну, як це буває у людей з діабетом 1 типу, рівень глюкози в крові може бути небезпечно високим.
Яйники. У жінок ці органи виробляють естроген і прогестерон. Ці гормони впливають на ріст грудей в пубертатному періоді, регулюють менструальний цикл, підтримують вагітність.
Яєчка. У чоловіків яєчка виробляють тестостерон. Цей гормон впливає на ріст волосся на обличчі та тілі в період статевого дозрівання, спонукає статевий член збільшуватися і відіграє роль у створенні сперми.